Monday, April 8, 2013

Käisin ammu
aastate eest ühel ilusal luuleõhtul, mida pidas mu  sõber, kellega oleme sõbrad juba aastakümneid. Ta pidas oma sünnipäeva niimoodi luuleõhtu vormis.
Mulle  see õhtu väga meeldis ja kuna minagi  olen kirja  pannud aastaid asju, mis tahavad  kirjaridadeks mu seest saada, olen  aastast 2000 kopikatega pidanud igal aastal Tartus oma sünnipäeval oma sõpradele luuleõhtut. Kuna mu  rahakott pole kunagi eriti paks olnud, sest elan ilmas muude eesmärkidega, kui mammona kogumine, pidin ma üritusele lubama kõiki soovijaid, mitte ainult oma tuttavaid sõpru, et ei  peaks maksma ruumi rendi eest.
10 aastat sain  seda üritust  edukalt pidada Tampere majas ja mulle tekkis täitsa püsikuulajaskond, kes juba igal aastal ootasid mu üritust, kuid siis ühel hetkel Tampere maja rahvas leidis, et olen end nende maja jaoks ammendanud ja kui ma tahan seal oma sünnipäeva pidada, siis peaksin maksma.
Olin alul isegi nõus, aga siis tuli appi mulle TRAKS-Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts http://www.traks.ee/. Sealsed tublid eestvõtjad kutsusid mind oma ruumidesse ja ei küsinud kolossaalseid summasid ja olid tõeliselt sõbralikud mu ettevõtmiste vastu.
Ma elan juba aastaid kagunurgas, 17 aastat elasin  päris setomaal ja aastast 2005 Räpinas.
Kuna olen päris sõbralik inimene enda arust,  on tekkinud mulle sõpru ka siia kanti.
Kodulinna sõbrad hakkasid torisema, et miks ma sinna  Tartusse lähen tegema üritust, millest nemad osa ei saa võtta, et kas ma Räpinas ei saa seda teha. Nii olengi siis Räpina Rahvamaja lahkel kaasaaitamisel korraldanud seda õhtut oma kodulinnas Räpinas.
Pikk jutt, aga ma tahtsin selgitada, et miks ma  nii tähtis tahan olla ja  kord aastas hulluks lähen ja rahvamajas luuletusi loen, et miks ma seda kodus üksi ei tee  J
Seega on siis mu  sündimisepäeva ja luuleüritus
12.04 kell 17.00  Räpina Rahvamajas
ja 16.04. kell 18.00   Tartus TRAKS is

No comments: